Vysévání letniček

Vysévání letniček

Vysévání letniček

V polovině února začínáme provádět výsevy letniček s delší vegetační dobou. Do výsevního truhlíku rozprostřeme směs výsevního substrátu s agroperlitem.

Substrát s agroperlitem

Na urovnaný povrch vyséváme semena:

1. Ty, které klíčí na světle, např. lobelky, se nezasypávají, jen se jemně zatlačí do půdy, výsev se zvlhčí a zakryje krytem.

2. Ty, které klíčí ve tmě, zasypeme slabou vrstvou zeminy, která se utuží a zavlaží ručním postřikovačem.

Vysetí semen Utužení

Truhlík se umístí do teplé místnosti.

Semena a mladé rostlinky jsou často napadány houbovými porobami, abychom tomu předešli, je nutné, aby byl výsevní truhlik čistý, výsev nesmí být hustý a přemokřený a zeminu po výsevu 1-2x prolijeme fungicidním přípravkem - např. Previcur 607 SL, který zabrání padání klíčních rostlin.

 

 

 

 

 

 

 

Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč v okrese Pardubice se zabývá hlavně prodejem a servisem malé zahradní a komunální techniky. Náš sortiment strojů na zahradu jsme pro Vás rozšířili o: ruční nářadí pro zahrádkáře, semena, postřiky, hnojiva, květináče, závlahový program, bazénovou chemii, zahradní dekoraci, substráty, ochranné fólie, zakrývací plachty, předměty k dekoraci a aranžování květin. Toto vše najdete v naší pobočce na adrese: Krtkův ráj, Pražská 2, Přelouč.

tel: 466 955 022

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení