Svilušky a třásněnky na okrasných rostlinách

Svilušky třásněnky na okrasných rostlinách

Ani v tuto dobu nezapomeňte zkontrolovat škůdce na pokojových a přenosných rostlinách, které jsou často napadeny sviluškou a třásněnkou.

Napadení listu Napadení listu

Sviluška je drobný škůdce způsobující vysátí listů, na kterém se vzápětí vytvoří šedorezavý povlak a při přemnožení pavučinka. Třásněnky jsou pouhým okem neviditelní a sají hlavně v květech a na mladých výhoncích, kde způsobují deformaci květních os, květů a mladých lístků rostlin. Rostliny ošetřujeme při prvních příznacích napadení přípravky na ochranu rostlin (Vertimec 1,8 E C- účinný jak na svilušky tak na třásněnky !!!) v kombinaci s organosilikonovým smáčedlem (Silwet), které zajistí rovnoměrné ulpění přípravku na listech rostlin.

Postřik JE NUTNÉ OPAKOVAT 3x ve 4-5ti denních intervalech.

Účinnost smáčedla vidíte na obrázku níže:

Vrchní část fotky - kapky: Aplikace bez smáčedla. Zde hrozí, že část aplikační kapaliny neulpí na listech, tj. "sjede" z listu, a tím nechrání rostlinu.

Spodní část fotky: Aplikace se smáčedlem, tj. aplikační kapalina ulpí na listu.

Účinnost smáčedel

 

 

 

 

Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč v okrese Pardubice se zabývá hlavně prodejem a servisem malé zahradní a komunální techniky. Náš sortiment strojů na zahradu jsme pro Vás rozšířili o: ruční nářadí pro zahrádkáře, semena, postřiky, hnojiva, květináče, závlahový program, bazénovou chemii, zahradní dekoraci, substráty, ochranné fólie, zakrývací plachty, předměty k dekoraci a aranžování květin. Toto vše najdete v naší pobočce na adrese: Krtkův ráj, Pražská 2, Přelouč.

tel: 466 955 022

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení