Mšice na okrasných rostlinách po zimě

Mšice na okrasných rostlinách

Rostliny, které jste na podzim zazimovali v chladných a tmavých místech je v této době důležité prohlédnout a zjistit případné napadení mšicemi. Mšice sají na spodní straně listů a na vegetačních vrcholech . Napadené části se deformují, žloutnou a rostlina je pokryta lepkavou medovicí. Přezimují buď jako dospělci nebo ve formě vajíček v substrátu či paždí listů.

Při rostoucí venkovní teplotě mšice zvyšují svou aktivitu a intenzivně napadají rostliny. Přezimující rostliny jsou vytáhlé a mají křehká pletiva, proto jsou náchylnější na poškození mšicemi. Rostliny ošetřujte insekticidním postřikem s účinnou látkou acetamiprid - Mospilan 20 SP ke které nezapomeňte přidat organosilikonové smáčedlo (Silwet L-77 nebo Silwet Star).

  

 

 


Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč okres Pardubice, se zabývá hlavně prodejem a servisem malé zahradní a komunální techniky. Náš sortiment strojů na zahradu jsme pro Vás rozšířili o: ruční nářadí pro zahrádkáře, semena, postřiky, hnojiva, květináče, závlahový program, bazénovou chemii, zahradní dekoraci, substráty, ochranné fólie, zakrývací plachty, předměty k dekoraci a aranžování květin. Toto vše najdete v naší pobočce na adrese: Krtkův ráj, Pražská 2, Přelouč.

tel: 466 955 022

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení