Plíseň sněžná

Plíseň sněžná na trávníku

Popis:

Na jaře po sejití sněhu se na trávníku objevují skvrny nepravidelného tvaru s bílým až narůžovělým vatovitým povlakem. Často bývá povrch potažen jemnou pavučinou a to zejméná po ránu. Drn trávníku bývá zhnědlý (nadzemní hmota odumřelá). Lidé často označují za viníka vzniku této choroby trávníku především sníh a mráz, ale ono to tak ve skutečnosti není. Jako hlavní příčiny vzniku plísně sněžné na trávnicích v České republice jsou zhutněná půda, nedostatek kyslíku a světla (neodklizená organická hmota - špatně sebraná posečená travní hmota, neodklizené spadané listí apod.), silná ranní rosa, sníh na nezmrzlém povrchu, přílišné zásobení dusíkem, špatně posečený trávník (jeho vyholování způsobené nastavením špatné výšky sečení - nízká). 

Ochrana:

Je možné ošetřovat na začátku výskytu choroby (na jaře), ale nejúčinnější je preventivní ošetření na podzim ke konci vegetace (ještě před příchodem sněhu). V současné době se k ochraně používají některé přípravky používané do okrasných rostlin.Rostlina:Trávník

Produkty

Baycor 25 WPBaycor 25 WP - Fungicid k ochraně jádrovin proti strupovitosti, rybízu a angreštu, proti rzi vejmutovkové, višním a třešním proti skvrnitosti listu, meruněk proti monilióze a hnědnutí listu, růží proti padlí, rzi a černé skvrnitosti. 
 
OrtivaOrtiva - Širokospektrální fungicid k ochraně zeleniny proti houbovým chorobám.
 
Rovral FloRovral Flo - Přípravek převážně k moření česneku, hlíz a cibulí okrasných rostlin. K postřiku vinné révy, jahodníku a maliníku proti plísní šedé a k ochraně peckovin proti monilióze. Prodej přípravku v tržní síti byl ukončen k 31. červenci roku 2009, jeho použití je omezeno do 31. července roku 2010. 
 
QUADRIS - Fungicid ve formě suspenzního koncentrátu k ochraně révy vinné proti plísni révové a padlí révovému.Oblast použití Réva vinná - Plíseň révová - 8-10 ml / 10 l vody Poznámka: OL=21. V intervalu 10 dnů (8-12 dnů dle infekčního tlaku). Ošetření ukončit 3 týdny před sklizní. Červen-červenec Réva vinná - Padlí - 5-8 ml (moštové hrozny), 8 ml (stolní hrozny) / 10 l vody Poznámka: OL=21. Padlí révové. Květen-červenec

 

Video ukázka boje proti plísni sněžné

 

 

 

 

 

Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč v okrese Pardubice se zabývá hlavně prodejem a servisem malé zahradní a komunální techniky. Náš sortiment centra pro zahrádkáře tvoří: přípravky na likvidaci plísně sněžné, přípravky na ochranu trávníku, Baycor 25 WP, Ortiva, Rovral Flo, Quadris. Toto vše najdete v naší pobočce na adrese: Krtkův ráj, Pražská 2, Přelouč.

tel: 466 955 022

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení