Padání klíčních rostlin

Padání klíčních rostlin

Padání klíčních rostlin způsobuje komplex hub, který se běžně vyskytuje v půdě. Příznaky choroby se projevují zaškrcováním kořenových krčků a následným uhynutím klíčících rostlin. Patogen se přenáší osivem nebo substrátem. Při předpěstování rostlin je nutné udržovat optimální vlhkost substrátu, protože přemokřený způsobuje rozvoj choroby.

 

Po výsevu provedeme zálivku fungicidními přípravky s účinnými látkami captan - Merpan 80 WG, či propamocarb - Pervicur 607 SL

Ošetřovaná plocha musí být před aplikací dobře zpracovaná a provlhčená. Mezi další ochranné prostředky patří výsev do agroperlitu. Další důležitou zásadou je také nepřehušťování a nepřehnojování porostů.                       

 

 

 

 

 

Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč okres Pardubice, se zabývá hlavně prodejem a servisem malé zahradní a komunální techniky. Náš sortiment strojů na zahradu jsme pro Vás rozšířili o: ruční nářadí pro zahrádkáře, semena, postřiky, hnojiva, květináče, závlahový program, bazénovou chemii, zahradní dekoraci, substráty, ochranné fólie, zakrývací plachty, předměty k dekoraci a aranžování květin. Toto vše najdete v naší pobočce na adrese: Krtkův ráj, Pražská 2, Přelouč.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení