Rady do zahrady begónie

Květina na zastíněné místo - Begónie hlíznaté

 Nabízí velké květy v atraktivních barevných odstínech a vzpřímený i přepadový vzrůst. Begónie můžete množit hlízami, novinkou je i osivo. Semínka jsou velice drobnáv 1 gramu jich je víc než 60 tisíc. Proto jsou dodávaná peletovaná, obalená v interní hmotě, která ulehčí výsev. Dopěstování begónií ze semen vyžaduje zvýšenou péči, je takovou maturitou zkušenného zahrádkáře. Vysévejte již v únoru na povrchkvalitního substrátu, nazasypávejte. Pelety musí být několikrát lehce zality, aby se jíl, ze kterého je peleta především vyrobena, rozmočil a odplavil, nebo aby peletka praskla. semeno se pak uvolní a může bez problému vyklíčit. Jinak zůstane semeno uvězněno v peletě. Výsev přikryjte na prvních 10 dní fólií nebo tabulkou skla, abyste zajistili klíčencům vysokou vzdušnou vlhkost. Umístěte bedýnku na světlo a zjistěte teplotu 22 - 24°C. Po vyklíčení rostlinek snižte teplotu na 16 - 18°C. Na okenní parapetydáváme rostliny až když nehrozí pokles teplot pod nulu. Begónie nesnáší mráz. Volíme substrát s vyšším obsahem rašeliny. Pro bohaté kvetení doporučejeme pravidelně jednou do týdne hnojit. Hlízy můžeme na podzim z truhlíku vybrat, uskladnit při teplotě kolem +6°C a v příštím roce opět vysadit.

GIGANTEA F1 je směs velkokvětých hybridních begónií s kaméliovýtým tvarem květu a výškou 30cm.

CHANSON RŮŽOVĚ BÍLÁ je nejatraktivnější z devíti barevných kombinací této skupiny odrůd. Rostliny přepadají přes okraj truhlíků s převisem 30 - 45 cm.

 

Tip: Vysaďte bílé, žluté a jasně červené begónie do truhlíků nas okna orientovaná na sever. Množství květů Vám rozzáří celou místnost.


Pro převisle rostoucí begónie nainstalujte do nádoby oporu ze silného drátu ve výši 5-10cm, rovnoběžně po celé délce hrany truhlíku. Podpoří lodyhy a zabrání jejich vylamo
vání 

Begónie voskovky

Ledovky, voskovky ..... pod různými názvy jsou skryty ty samé oblíbené květiny na ornamentální výsadby do parků nebo měst. Nižší odrůdy jsou vhodné i do předzahrádek a na hroby. Jejich popularita je dána jejich nenáročností, odolností k přímému slunečnímu žáru a neúnavnému kvetení.

Nyní jsou nově k dispozici peletky s jejich osivem. Pro výsev a dospěstování mladých rostlin platí stejné zásady jako pro jejich větší hlíznaté sestry.

SMĚS F1 je výběrová směs barev nízkých hybridních ledovek se zeleným listem

TANGO ČERVENÁ F1 je odrůda oceněná titulem NOVITAS OLOMOUCIENSIS z výstavy květin Flóra Olomouci. Velmi košatá a bohatě kvetoucí ledovka s velkým květem v intenzivně červené barvě.

 

 Může vás též zajímat tento odkaz:

 

Kontrolný kód

i

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení