Spávná výživa orchidejí

Orchideje

Na našem trhu jsou orchideje zastoupeny zejména těmito rody: Phalaenopsis, Cattleya, Oncidium, Miltonia, Dendrobium phalaenopsis, Dendrobium, Cymbidium a Paphiopedilum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obecné informace
Jedním s úskalí většiny pěstitelů je zálivka. K zálivce doporučujeme použít měkkou vodu bez příměsí Ca cca 20°C teplou. Máme li vodu tvrdou, v žádném případě jí nepoužíváme k mlžení. Listy orchidejí se zanáší Ca a postupně se dusí a odchází. Mlžení listů používáme velmi zřídka, jen při vysokých letních teplotách a nízké vlhkosti vzduchu.

Výživa
Obecně nabízené zahradnické kultivary orchidejí zasázené v kůrových substrátech dobře snáší hnojení anorganickými i organickými hnojivy.

K hnojení používáme nízké koncentrace nabízených hnojiv, v období vegetace hnojíme jednou za 14 dnů. Nejvhodnější jsou tekutá hnojiva, která můžeme přesně dávkovat a tím zamezujeme přesolení substrátu popřípadě popálení rostlin. Špičkovým kapalným hnojivem na opakované kvetení orchidejí je POKON ORCHIDEJE - 250 ml.

Hnojiva ve spreji používáme doplňkově, protože při častém používání nerozpustné balastní složky těchto hnojiv mohou tvořit krusty na asimilačních orgánech.

V období listopad až leden hnojíme velmi málo (jednou za měsíc), neboť orchideje při velmi nízké intenzitě světla nejsou schopny dodávané živiny zpracovat a využít k růstu.

Snad nejznámějším představitelem orchidejí na našem trhu je rod Phalaenopsis. Dobře se mu daří v podmínkách našich interiérů, jeho květy jsou velmi trvanlivé, vydrží i několik měsíců na rostlině. Dobře snáší hnojení tekutými hnojivy, nesnáší přemokření a mlžení listů při teplotách nižších než 20°C. Stejné podmínky ke kultivaci vyhovují rodu Vanda a Ascocenda.

Do druhé skupiny nabízeného sortimentu orchidejí řadíme rod Cattleya a Dendrobium phalaenopsis. Velmi dobře reagují na hnojení tekutými hnojivy, jsou choulostivé na zasolení substrátu, pro to je musíme častěji přesazovat nebo substrát promývat čistou vodou. Nemají rády rozpadlý uléhavý substrát.

V zimních měsících je možno zakoupit v našich obchodech s květinami Cymbidia, která se vyznačují vysokými latami různobarevných květů dosahujících někdy až jednoho metru. Cymbidia velmi dobře snáší hnojení. V letních měsících hnojíme každý týden 0,1% roztokem. Od konce října vyžadují období klidu téměř bez zálivky, vysokou intenzitu světla a teploty kolem 10°C. Jakmile se objeví první květní poupata můžeme začít znovu s hnojením.

 

  

Odkaz na video ukázku:

 Možná Vá bude zajímat:

 

 

 

 

 

Nejvyhledávanější:

   

 Kapalné hnojivo pro Orchideje POKON

zakoupíte v naší prodejně Krtkův ráj - zahradní centrum Přelouč

   
 

 

 

   

 

Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč v okrese Pardubice se zabývá hlavně prodejem a servisem malé zahradní a komunální techniky. Náš sortiment strojů na zahradu jsme pro Vás rozšířili o: ruční nářadí pro zahrádkáře, semena, postřiky, hnojiva, květináče, závlahový program, bazénovou chemii, zahradní dekoraci, substráty, ochranné fólie, zakrývací plachty, předměty k dekoraci a aranžování květin.

Toto vše najdete v naší pobočce na adrese: Krtkův ráj, Pražská 2, Přelouč.

tel: 466 955 002

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení