Systémové přípravky ochrany rostlin

 Obecné zásady ochrany rostlin - II.

Přípravky podle způsobu působení rozdělujeme do několika skupin:

A) PŘÍPRAVKY KONTAKTNÍ

Účinná látka neproniká do rostlin, zůstává pouze na povrchu v místě aplikace. Při aplikaci je nutné důkladně ošetřit celou rostlinu, a to na vrchní a spodní části listů.

Nezbytností je použití smáčedla, např. Silwet

Kontaktní přípravek Použití smáčedla

B) PŘÍPRAVKY SYSTÉMOVÉ

Účinná látka proniká do rostlin a je rozváděna v celé rostlině. Proniká do pletiv rostliny a prostřednictvím rostlinných šťáv prochází celou rostlinou a chrání tak i nové přírůstky.

Účinná látka je rozváděna do celé rostliny

C) PŘÍPRAVKY S HLOUBKOVÝM ÚČINKEM (LOKÁLNĚ SYSTÉMOVÉ)

Účinná látka proniká do hlubších vrstev rostlinných pletiv, ale není rozváděna v celé rostlině. Někdy také nazývané lokálně systémové.

Pronikají do pletiv rostliny a mají lokální účinek, tzn. že se pohybují pouze z jedné strany či části listu na druhou stranu.

D) PŘÍPRAVKY TRANSLAMINÁRNÍ

Pronikají do pletiv tak, že obvykle se uvolňují páry, které „obalí“ celou rostlinu a chrání tak i neošetřená místa.

 

Video ukázka použití chemických prostředků na zahradu

 

 

 

 

Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč v okrese Pardubice se zabývá hlavně prodejem a servisem malé zahradní a komunální techniky. Náš sortiment strojů na zahradu jsme pro Vás rozšířili o: ruční nářadí pro zahrádkáře, semena, postřiky, hnojiva, květináče, závlahový program, bazénovou chemii, zahradní dekoraci, substráty, ochranné fólie, zakrývací plachty, předměty k dekoraci a aranžování květin. Toto vše najdete v naší pobočce na adrese: Krtkův ráj, Pražská 2, Přelouč.

tel: 466 955 022

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení