Kypření půdy rotavátorování

Kypření půdy - rotavátorování

Co je potřeba ke zkypření půdy na záhonech, zahradách? 

 

Vhodné počasí před prací. Po vzetí kousku zeminy do ruky se musí hruda pěkně rozpadat a ne se lepit. Kromě ručního nářadí motyky, kopáče a hrabiček můžete použít rotační kypřiče nebo pasivní radličkové kypřiče a ještě brány na uvláčení. Máte-li pozemek malý a nevyužijete stroj na jiné práce, bohatě Vám postačí minirotavátor, s kterým zvládnou pracovat i ženy. Minirotavátory jsou vhodné na záhony a do skleníků. Rotační kypřiče můžete zvolit dle zpracování kypřících nožů do lehkých a středně těžkých půd. Do těžkých půd musíte volit rotační kypřiče s kopinatými noži, které v nouzi i lépe zapracovávají hnůj do země. S rotavátorem nikdy  nekypřete půdu na jeden záběr do hloubky. Vždy je nutné postupovat  3x cca po 5-ti až 8-mi cm křížem přes sebe. Poslední kypření provádějte do zaboření celého průměru rotačního kypřiče do země.

 

Doporučujeme tuto techniku:

 

 • poloprofi a profi malotraktory VARI
 • minirotavátory HONDA
  • FG 201 DE
   • možnost využití na provzdušňování  ořezávání trávníků
  • FG 205 DE
  • FG2201GE

Další funkce rotačních kypřičů:

 

Některé rotační kypřiče nejenže kypří půdu, ale po jednoduché přestavbě umí i orat, uvláčí pozemek, nasází brambory, proořou brambory, vyořou brambory, navozí zeminu, hnůj, rozvezou kompost. Mezitím ještě stihnou posekat a usušit trávu. No a v zimě poslouží na dopravu dříví z lesa a uklidí sníh. Dokáží i zametat smetí. Některé typy umí i vyčesat a provzdušnit trávník, včetně ořezání krajů. Před koupi rotačního kypřiče, vždy dopředu přemýšlejte, zda-li nenajdete v budoucnosti další využití pro stroj. Když koupíte špatně na začátku, tak  po několika letech už není kolikrát možné další příslušenství dokoupit.

Doporučujeme tyto značky:

 

 • VARI
 • HONDA

 

Ukázky techniky:

 

     VARI IV.
   
Minirotavátro Honda FG 220 GE Minirotavátor Honda FG 201 DE  
   

 

 

 

 

Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč se zabývá prodejem a servisem malé zahradní, zemědělské a komunální techniky. Náš sortiment tvoří rotační sekačky, mulčovače značek: Honda, VARI. Působíme ve Východočeském kraji. Naši nejčastější zákazníci jsou z těchto měst a okolí: Pardubice, Chrudim, Přelouč, Čáslav, Kutná Hora, Kolín, Chlumec nad Cidlinou, Lázně Bohdaneč, Hradec Králové a další. Spokojení a dlouholetí zákazníci nejsou jen fyzické osoby, ale i firmy, obce a města.

 

 

travní sekačky
Travní traktory
Stavebnice VARI
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
 
   
   
   
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení