Servis traktorů Seco

Specializujeme se na opravy vašeho travního traktoru Seco

Vlastníte zahradní travní traktor nebo, jak někdo říká sekačku, sekací traktůrek od firmy Seco Group Jičín? Dříve Agrostroj Jičín. Tak tyto následující řádky jsou určeny právě vám.

Ať už máte starého Agrojeta a nebo zahradní traktor Starjet. Tak tyto výrobky já sám už opravuji více jak 17 let. Své zkušenosti předávám svému týmu mechaniků. Jsem přesvědčený, že i váš neposlušný zahradní traktor dokážeme rozpohybovat.

Za ty roky praxe už známe snad každé neposedné místečko těchto travních traktorů.

Zákazníci nám už dokázali přivézt nepočítaných množství různých závad. Bohužel musím konstatovat, že většina veškerých závad na těchto zahradních traktorech je pouze vinou obsluhy a vlivem nedostatečné údržby. No nedostatečné, většinou není prováděna žádná. Vy určitě mezi uživatele, co neprovádějí pravidelnou údržbu zahradního traktoru nepatříte. Nebo jestli nemáte úplně čisté svědomí, tak čtěte dál.

 

 

Jsme tu pro vás: 

 

servis(a)krtkuv-raj.cz

 

  
     

Mezi takový ten nejčastějčí šlendrián patří, že v žacím ústrojí zůstane plno trávy a hlíny. Žací traktor po práci není umyt a vyčištěn. Přitom stačí po skončení práce 5 - 10 minut práce za pomocí hadice z vodovodního kohoutku. A nebo pomocí škrabky a stlačeného vzduchu. Základ je vyčistit hlavně žací ústrojí, prostor kolem přecvodové skříně, řádně proprat síťovinu na sběracím koši. Když vám zůstane bláto v žacím zařízení, pak ztvrdne a po opětovném zapnutí žacího ústrojí vás s určitostí čeká nějaká menší a nebo větší škoda. Ustřihnete střižné kolíčky a nebo přetrhete ozubený hnací řemen.

Když necháte znečištou síťovinu sběracího koše, tak vám zase nebude traktor pěkně sbírat posečenou trávu. No a když zapomenete vyčistit prostor kolem převodové skříně, kde se zde zase po určité době provozu nachází plno sena. Tak vám hrozí potom přehřívání převodové skříně. Zákazníci si pak stěžují, že jejich traktor nemá sílu. Jak by mohl, vy když jste v létě přehřátý od sluníčka, taky byste nechtěl jít štípat pařezy.

Nesmíte zapomenout vyčistit také na prostor kolem motoru. U motor však buďte zvlášť opatrní, aby jste nenastříkal vodu co citlivé elektroniky. Velice moderní a citlivá elektronika se používá totiž už i v travních traktorech.  

 

Jsme tu pro vás

servis(a)krtkuv-raj.cz

   

 

Vyčistěte vzduchový filtr, udržujte v čistotě zapalovací svíčky. Před každyým použitím travního traktoru kontrolujte množství motorového oleje v motoru.

Překontrolujte dotažení a upevnění všech kabelů. Nejvíce trpějí spoje na akumulátoru. Už to poznáte podle toho, že jsou zoxidované. Očistěte namastěte a dotáhněte.

  Promažte přední nápravu, když řízení není namazené, jde s volantem těžko otáčet. Banální věc, trocha vazelíny a co to dělá za divy!

Vizuálně překontrolujte všechny klínové a hnací řemeny. Zvláště pojezdový řemen při nesprávném přenosu síly bává popraskán.

Při výměně oleje v motoru nezapomeňte na výměnu olejového filtru. Obojí olejový filtr a olej musíte ekologicky zlikvidovat je to nebezpečný odpad. Do motoru používejte pouze originální náhradní díly Briggs & Stratton. A nejenom do motoru na celý travní traktor používejte pouze originální náhradní díly Seco Group. Sice možná na první pohled zaplatíte o nějakou korunu navíc, než za neoriginální náhradní díly, to znamená různé repliky. Avšak v průhěhu životnosti těchto originálních náhradních dílů se vám vaše investice určitě vrátí.

Představte si jak budete řešit případnou reklamaci nějakého neoriginálního náhradního dílu s nějakým neznámým dodavatelem odněkud z tramtárie. Seriozní servisy a dodavatelé náhradních dílů se vždy staví čelem k přípednému vzniklému problému co se kvality materiálu a práce týče.

A v sevisu, kde vám nutí neriginální náhradní díly  s tvrzením, že se jedná o stejnou kvalitu jako originální náhradní díl, tam byste se měl držet na pozoru.

 

Zde si vám dovolím vyjmenovat nejčastější závady se kterými se setkáváme:

motor kouří znečištěný vzduchový filtr
motor nejde nastarovat nedostatečná kapacita akumulátoru
  nefunkční ovládaní dekompresního ventilu
  nefunkční zapalovací svíčky
  staré palivo
  nefukční ovládádní sytiče
  nesepnuté bezpečnostní spínače
seká jenom jedna polovina sečení prasklý ozubený řemen
traktor jede pomalu přehřívá se převodovka
traktor nedobíjí akumulátor vadné dobíjecí relé ( dokáže se zničit startováním z druhého zdroje a vlastní akumulátor máte zcela bez energie)

 

 

 

Firma Krtkův ráj - Luboš Suchochleb sídlící v obci Sopřeč u Přelouče se zabývá hlavně servisem zahradních traktorů od fairmy Seco Group. Náš sortiment tvoří hlavně servis zahradních travních traktorů Chlalenge, Starjet, Crossjet, Goliath. Naše pole působnosti je převážně  Východočeský, Královehradecký a Středočeský kraj. Naši nejčastější zákazníci jsou z těchto měst a okolí: Pardubice, Chrudim, Přelouč, Čáslav, Kutná Hora, Kolín, Chlumec nad Cidlinou, Lázně Bohdaneč, Hradec Králové  a další. Spokojení a dlouholetí zákazníci nejsou jen fyzické osoby, ale i firmy, obce a města.

 

travní sekačky
Travní traktory
Stavebnice VARI
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
odkaz
 
   
   
   
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení